Kolejne wzrosty trudności wydobycia LTC

Nie ma wątpliwości, że do wydobycia LTC  ruszyły kolejne fale górników. Przypomina to klasyczną gorączkę złota (w tym wypadku raczej srebra :).

2013-12-10_1205

 

W samym tylko grudniu trudność wzrosła dwukrotnie o 13% a wczoraj o ponad 21%! Wraz ze spadkiem cen LTC oznacza to spadek rentowności najpopularniejszych kart graficznych. Jeszcze tydzień temu można było mówić o zwrocie w przeciągu kilkunastu, najwyżej dwudziestu kilku dni, dziś jest to ponad 57 dni, dla samej tylko karty(!) i przy założeniu, że trudność sieci będzie wzrastać z prędkością 5%. W przypadku kosztów złożenia całego zestawu komputerowego (płyta+CPU, wydajny zasilacz, itd…) czas ten należy podwoić.

Zła wiadomość jest taka, że jeśli podstawimy do równań obliczających czas zwrotu z inwestycji wzrost trudności o 10% okaże się, że przy obecnych cenach nigdy nie osiągniemy zwrotu z inwestycji! Rentowność pojawi się dopiero przy cenach powyżej 40USD za LTC (dla 20% wzrostu trudności ceny LTC musiałyby przekroczyć 75USD!). Te i inne wyliczenia możemy sobie sprawdzić pod adresem: http://bitcoinwisdom.com/litecoin/calculator

litecoin-difficulty

 

Dla tych, którzy czytają do końca drobna sugestia: jak zwykle największe profity są tam, gdzie konkurencja jest najmniejsza. Gorąco polecam zainteresowanie się innymi walutami, jak chociażby Primecoin. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *