Korekta na BTC, LCT jeszcze się trzyma

Zgodnie z przewidywaniami kurs BTC osłabł i po wygenerowaniu sygnały sprzedaży po godzinie 2 w nocy (przecięcie średnich kroczących i duża czerwona świeczka zamknięta poniżej tego przecięcia) wszedł w fazę korekty. Jej głębokość przekroczyła poziomy 1000, 950 i 900 a więc jest dość znacząca. Dla doświadczonych graczy to może być dobra okazja na dokupienie bitcoinów po cenach w okolicy 900. Bardzo prawdopodobne, że poziom w okolicach 850 się obroni. Jeśli zostanie to potwierdzone dywergencją na wykresie RSI (poniżej, ze znakiem zapytania) to przez najbliższe dni notowania powinny oscylować pomiędzy 900 a 1000.

2013-12-01_1230

 

LTC zanotował korektę, o czym już pisałem, wcześniej, ale zgodnie z przewidywaniami osłabienie na ryku BTC odebrało mu impet. Jeśli BTC się szybko nie pozbiera to LTC może jeszcze się osłabić do 30 lub nawet 25 (przy tym ten pierwszy poziom powinien być już okazją do uzupełnienia portfela o Litecoiny).

 

p.s. wszystkie analizy, jeśli nie jest to wyraźnie zaznaczone, opierają się o notowania na BTC-e.com. Jest to rynek z największą ilością kryptowalut, pozwalana zamianę BTC na LTC itd., dzięki temu możliwe jest analizowanie nie tylko bitcoinów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *